Aktualnośći 2017-01-31

Wanty-Groupe Gobert gotowa na Étoile de Bessèges

Już jutro rusza Étoile de Bessèges – wieloetapowy wyścig na południu Francji. Drużyna Wanty-Groupe Gobert jest już gotowa do startu.

Jak zdradza Hilaire Van der Schueren – dyrektor sportowy Wanty-Groupe Gobert – grupa nie ma wyznaczonego jeszcze lidera na ten wyścig. „W Bessèges będzie kilka okazji do sprintu, postawimy na Andreę (Pasqualon) lub Robina (Stenuit)” – komentuje Van der Schueren.

Dla części ekipy będzie to pierwszy start w nowych barwach. Szczególnie podekscytowany swoim udziałem w Étoile de Bessèges zdaje się Andrea Pasqualon, włoski kolarz, który dołączył do Wanty-Groupe Gobert w listopadzie 2016 roku. Pasqualon przyznaje, że dodatkową energię dają mu narodziny pierwszego dziecka – równo tydzień przed wyścigiem w Bessèges. W koszulce Wanty-Groupe zadebiutuje również Wesley Kreder, który nie brał udziału w GP La Marseillaise ze względu na chorobę.

Étoile de Bessèges to wyścig rozgrywany w Langwedocji-Roussillon od 1971 roku. Od 2005 roku Étoile de Bessèges należy do cyklu UCI Europe Tour, z kategorią 2.1.